Duben 2013

Oblačno až zataženo

1. dubna 2013 v 15:40 | Mína |  Prostě Mína


Ahoj slečny,
dlouho jsem nenapsala,protože se neděje vůbec nic zajímavýho. Na druhou stranu je mi líto to tady nechat úplně umřít...
V poslední době mě trápí depresivní naladění,ztrácím zájem o věci,který mi dřív dělaly radost,všechno dělám jen tak aby se neřeklo...Nechci se s nikým bavit,nikoho vidět,nikoho poslouchat. A přitom vlastně tak moc toužím po přátelství a společnosti. Já nevím,co se to děje a jestli to někdy vůbec skončí. Normálně jsem taková,že nevydržím ležet ani při nemoci a teď dokážu nehnutě ležet v posteli několik hodin-mám za sebou zápočty,takže chvíle klídku a času-tolik by se toho dalo udělat,jenže já prostě nechci a nemám sílu. Ty samý myšlenky pořád dokola,smutek,úzkost nebo apatie...nic není jako dřív.Sice jsem nikdy nebyla bůhvíjaká optimistka a bytost sršící energií,ale když to srovnám s dobou,kdy mi bylo sladkých sedmnáct,je to bída...Jako kdyby se ze mě vytratila veškerá naděje,jiskřička,světlo na konci tunelu...ze světa se vytratily barvy a všechno smáčela špinavá šeď. Nedokážu být veselá víc než pár minut. Když je světlá chvíle,třeba když jsem s někým venku, radost mi nevydrží. Dost špatně spím a přes den bývám nezvykle unavená(=nepoužitelná).
Je to hnus a musím s tím něco dělat,nikdo mě nezachrání,to už dávno vím. Ale jak z toho ven? Nevím si rady. V zimě jsem měla ještě větší krizi,ale sama jsem ji překonala, musím zvládnout i tohle. Musím dělat všechny věci,co mě drží nad vodou.
Věc první: sport. Aspoň něco mi jde...V rámci možností se připravuju na půlmaraton. Počasí mi to dost komplikuje, což je na druhou stranu možná dobře, v období, kdy bylo trochu přijatelný počasí jsem hodně trénovala a rozbolelo mě koleno, v místě bolesti se mi udělala modřina (aniž bych se praštila), nejspíš se mi něco stalo s vazem, ten den jsem se prostě přetáhla. Tím že mám teď díky ,,skvělému" počasí klidnější režim,se mi to hodně zlepšilo. Radši natrénuju míň a budu mít horší čas než abych se přepínala a pak díky zranění nemohla běžet vůbec. Dále cvičím Body Revolution, právě jsem dokončila 4. týden,tedy mám za sebou phase 1. Tenhle program se mi zatím moc líbí :) Akorát necvičím kardia,dělám jen workouty,kardia mám při běhnání až až :D To už bych nezvládla fyzicky ani časově,navíc když přeháníte aerobní trénink,odbourává se i svalová hmota. Pak ještě cvičím 30 Day Squat Challenge (viz obrázek), úžasná věc, která nezabere čas.


No a pak musím ještě zapojit další maličkosti...chci si začít psát deník,abych něják zpracovala svoje pocity a taky uchovala vzpomínky (mám pocit,že si pamatuju hodně věcí,ve srovnání s ostatními,ale i tak je to hrozně málo...). Pak chci vyzkoušet Projekt 365-zajímavá věc,o který jsem se dočetla na internetu- každý den vyfotíte jednu fotku a může to být úplně cokoliv,už mě teď napadá spoustu věcí :) Bude to zábava a pak se budu mít na co dívat,miluju prohlížení starých fotek.
Snažím se trochu sama sebe aktivizovat,protože to takhle dál nejde...a taky si musím připomínat, že některý věci v mým životě jsou docela fajn (třeba teď mám zajímavou praxi,trochu jiný druh práce než obvykle)...hlavně se v tom netopit...
Tak už by bylo na čase článek ukončit :D Ještě dodám obrázek, který vystihuje moje stravování. Nemyslím si,že bych přibrala (nevážím se), ale dost to kazím. Některý dny jím v pohodě,některý příšerně. Naštěstí to sport kompenzuje, dokonce bych řekla,že konečně trochu získávám tvar,ale pořád to chce něco udělat s tím tukem. Budu se snažit. Spolužačka si všimla,že jsem zhubla,udělalo mi to hroznou radost,že to vidí i někdo mimo rodinu. Ale může to být o dost lepší...
Doufám,že se máte líp než já. Zase se za čas ozvu :)
Slibovaný obrázek: