Můj názor na pro-ana

27. února 2012 v 0:50 | Mína |  Hubnutí
Jak už jsem psala v jiném článku,můj blog není a nebude pro-ana.Pro-ana blogy byly moji silnou motivací a inspirací minulý rok,jsem holkám za to hodně vděčná,ale já tohle nepodporuju(ale ani neodsuzuju).Každý má právo si dělat se svým tělem co chce a anám jejich styl stejně nevezmete.
O pro-ana stránkách se toho hodně namluví,jak jsou nebezpečné a ženou mladé holky do spárů anorexie.Ale je to skutečně tak hrozný?Prolezla jsem takovýhlech stránek desítky.Autorky blogu mají většinou nadváhu a chtějí s tím něco dělat.Nejspíš se touží se odlišit od ostatních,chtějí shodit velkou část svoji váhy v krátkém čase,chtějí všem dokázat svoji sílu,že na to mají.Zařazení se k téhle skupině je motivuje.To co dělají rozhodně není zdravé,ale nemyslím,že je to zhoubné šíření mentální anorexie.Znám pár anorektiček a žádná do toho nespadla kvůli blogu.Já jsem na ana stránkách ujížděla a žádná anorektička se ze mě nestala.Myslím si,že největším opravdickým pro-ana je dnešní společnost sama.Média.Všude mladí,krásní,dokonalí lidé a hlavně štíhlí,bez jediného gramu tuku.Náš ideál krásy,který byl na začátku minulého století zcela jiný.Modelky,herečky,zpěvačky a různé slavné cácorky,které v podstatě nic neumí(Paris Hilton).Většina z nich na hranici podváhy nebo přímo v ní.Ony jsou vzory,ženy a dívky se touží jim vyrovnat.Ideál krásy je všudypřítomný,definovaný a strhává s sebou masy lidí.Která žena či dívka by nechtěla mít ,,dokonalou" postavu?Zhubněte 9 kg za měsíc,cviky na pevné břicho,zhubněte pomocí liposukce,hlásají titulky časopisů.Váha se řeší.Všude.Modelky s voskově žlutou pletí,vyčnívajícími kostmi a nezdravým vzhledem chodí po mole.A to se smí.Málokdo kritizuje.Lékaři jsou proti MA bezradní a bojují s větrnými mlýny.Ale nikdo to neřeší.
Za to pro-ana blogy všichni vidí jako strašáka.V porovnání s tím,co se dnes děje si myslím,že jejich vliv je tak zanedbatelný.Holky si zahladoví a pak stejně přijdou na to,že tudy cesta nevede.Jako já.Samozřejmě,některé do toho spadnou,ale spadly by do toho stejně,blog neblog.MA a MB jsou psychosomatická onemocnění,to člověk musí mít ,,v sobě",pro any jsou většinou takové ,,anorektičky na chvilku".Většinou.S opravdickou anorexií se asi málokdo chlubí.
Toť můj názor.
Mínka
P.S.: Holky které tímhle stylem hubnete,nechci a nebudu vás nijak moralizovat,nemělo by to žádný smysl.Ale chci vám jen říct z vlastní zkušenosti,že to nebude mít valný efekt.Sice zhubnete,zhubnete hodně za krátký čas,ale bude vám zle a pak se těžce shozené kilogramy vrátí.Po hladovění vás přepadne nejdřív šílený hlad a pak chutě.Tělo bude chtít dohnat,čemu se mu nedostávalo.Ne hned,ale po pár měsících,ať je vaše vůle sebepevnější.Možná se vrátí i víc než na původní váha(jojo efekt,ale o tom už jste asi slyšely).Mě se osobně vrátilo 6 kg ze 12 shozených.Což je celkově vzato stejně úspěch.Nelituju.Jsem ráda,byla to pro mě cenná zkušenost a posunulo mě to dál.Ale jít do toho znova?NIKDY!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 27. února 2012 v 17:49 | Reagovat

Ahoj.Moc se mi líbí, jak píšeš o pro-ana. Mám úplně stejný názor.Už jsem zkoukla hodně blogů,kam si holky dávaj hodně obrázků fakt hubenejch holek a berou to jako "thinspiration". Je fakt, že to většinou řeší holky s více kily, který by je chtěli rychle shodit. Máš moc pěknej blog, co se týče názorů, jídelníčku atd. Moc ti držim palce, ať se ti povedu zhubnout tolik, kolik chceš. Učitě seš na dobrý cestě. S pozdravem M.

2 Mína Mína | Web | 27. února 2012 v 20:41 | Reagovat

Ahoj Marti,máš pravdu,někdy ty jejich thinspiration jsou extrém.Snad ty holky dostanou rozum.Děkuju za pochvalu a držení palců :)

3 lauraadiefuchs lauraadiefuchs | Web | 28. března 2012 v 14:48 | Reagovat

Konecne nejakej rozumný naazor!:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama